Najnowszy

Darmowe szkolenia dla organizacji charytatywnych

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz otrzymać szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak ani złotówki.Choć st

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla organizacji charytatywnych

admin 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Od dziś możesz otrzymać szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć stowarzyszenia niedochodowe organizują nader wartościowe projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych działaczy, to doskwiera im brak fachowego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle nie mają środków.

Trenerzy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na nieodpłatne szkolenia z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą złożyć podanie o wsparcie kontaktując się pod e-mailem [email protected]

Zgłaszać się mogą działające oficjalnie jednostki, jak i indywidualni działacze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak beneficjenci powinni znaleźć miejsce realizacji szkolenia – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

zarządzanie grupą aktywistów – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

kreatywność w trzecim sektorze

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie obiecują wsparcia rozwojowego wszystkim chętnym. Kryterium jest ilość dostępnych w danym okresie miejsc i jakość aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – komentuje Dorota Owczarska, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy akcje staną się bardziej efektywne, nawet w małych i amatorskich stowarzyszeniach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować trochę ten stan zmienić.  Tagi: